Araç ve Fiyat Sorgulama
Alış Bilgileri
Alış Yeri:
Alış Tarihi:
Alış Saati:
İade Bilgileri
İade Yeri:
İade Tarihi:
İade Saati:
Kiralama Koşulları

 

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralama yaşı en az 25 olup, en az 2 yıllık ehliyet ve sürücü adına düzenlenmiş geçerli bir kredi kartı olması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi  arayabilirsiniz.

İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin,  Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.   Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

GLOBAL ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak GLOBAL ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

TESLİM GECİKMELERİ

Araçların iadesinde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

 ÖDEME

Kira bedelinin %10'u rezervasyon sırasında, kalan kısmı araç teslimi sırasında nakit olarak alınır. Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Teslim zamanından erken bırakmalarda, sebepsiz iptallerde, kiralama günü başlamış durumlarda kira bedeli geri ödenmez. Kiralama süresinden 2 gün ve daha önceki zamanlarda yapılan rezervasyon iptallerinde ücretin %75'i, son 48 saat içersinde olan rezervasyon iptallerinde ücretin %50'si geri ödenir. Kiralama süresinden 48 saat önce, kiralama gününü o hafta içi başka güne erteleme isteği araç durumuna göre kabul edilir. 

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir ve ücreti kiracıdan tahsil edilir.

DİKKAT !!

- Sürat limiti şehir içinde 50 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.

- Aracınızı mümkün olduğunca otopark' a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

 - Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden 24 saat telefonlarımızdan bize ulaşmanız ve en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu almanız gerekmektedir.HERHANGİ BİR KAZA DURUMUNDA SÜRÜCÜ KAZADAKİ KUSURU ORANINDA ARACIN TAMİRİNDEN DOLAYI ÇALIŞMAYACAĞI GÜNLERİN ÜCRETİNİ GLOBAL RENT A CAR'A ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

-Araç park fişlerini ve benzin fişlerinizi arabada bırakınız. Herhangi bir mekanik problemde, yanlış koyulan benzinden olması durumundan kanıtlanmasını sağlar. 
- Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce 24 saat acil telefonlardan bize ulaşınız. Hemen bulunduğunuz yere Yol Yardım elemanlarımız ulaşacaktır ve en kısa sürede sorunu çözmeye çalışacaklardır. Çözülmediği takdirde hemen yerine başka bir araç gönderilecektir.

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),

- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.